XIII Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”, jak co roku, zgromadził wielu utalentowanych uczestników ze szkół podstawowych z terenu Gminy Kamienica. Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania literaturą piękną, popularyzacja poezji oraz kształtowanie kultury żywego słowa. Konkurs przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy I–III, klasy IV–VI oraz VII–VIII. Każdy uczestnik prezentował jeden wybrany utwór poetycki Jury oceniało recytatorów, zwracając szczególną uwagę na interpretację utworu, dykcję, emisję głosu, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny występu. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, odwagą sceniczną oraz wysokim poziomem przygotowania. Publiczność mogła wysłuchać wielu pięknych i wzruszających interpretacji znanych utworów poetyckich. Konkurs przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze, sprzyjającej rozwijaniu talentów artystycznych dzieci i młodzieży. Komisja konkursowa w składzie: Pani Lidia Piotrowska, Pani Joanna Opyd, Pani Zofia Kuchnia oraz Pan Hilary Majewski wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienia.
Oddział przedszkolny:
I miejsce- Mia Mikołajczyk- Zespół Szkoły i Przedszkola w Zbludzy
II miejsce- Amelia Tudaj- Samorządowe Przedszkole w Kamienicy
III miejsce- Laura Zasadni- Szkoła Podstawowa w Zasadnem
Wyróżnienie- Adela Brzeczek- Niepubliczne Przedszkole Mały Salomon
Klasy I-III
I miejsce- Oliwia Mikołajczyk- Zespół Szkoły i Przedszkola w Zbludzy
II miejsce- Emilia Ranosz- Szkoła Podstawowa w Zalesiu
III miejsce- Dominik Rogowski- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy
Wyróżnienie: Piotr Gorczowski- Szkoła Podstawowa w Zasadnem
Klasy IV-VI
I miejsce- Amelia Gromala- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy
II miejsce- Franciszek Masiarz- Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy
III miejsce- Nikola Mikołajczyk- Zespół Szkoły i Przedszkola w Zbludzy
Wyróżnienie- Alicja Mrózek- Szkoła Podstawowa w Zalesiu
Klasy VII-VIII
I miejsce- Emilia Syjud- Szkoła Podstawowa w Zasadnem
II miejsce- Zuzanna Opyd- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy
III miejsce- Dawid Szlaga- Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy
Finaliści otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Dodatkową nagrodą dla zdobywców pierwszego i drugiego miejsca jest kwalifikacja do II Powiatowego Przeglądu Artystycznego, który odbędzie się w Limanowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie młodych recytatorów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z Panem Wójtem Gminy Kamienica Władysławem Sadowskim oraz Panią Zofią Kuchnią składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród. Wyrazy wdzięczności składamy również na ręce dyrektorów szkół czuwających nad organizacją całego przedsięwzięcia Pani Bożeny Gierczyk oraz Anny Adamczyk wraz z nauczycielami Magdaleną Zygmunt i Justyną Banach. Dziękujemy również Panu Dyrektorowi Mirosławowi Haczkowi za obsługę techniczną wydarzenia. Dzięki Państwa zaangażowaniu możemy wspólnie tworzyć wydarzenia promujące kulturę, poezję i rozwój młodych talentów. Konkurs pokazał, że poezja nadal wzrusza, inspiruje i pozwala odkrywać. Wyrażamy nadzieję, że za rok po raz kolejny spotkamy się z poezją...