Aktualności

        • Międzynarodowa lekcja online
          • Międzynarodowa lekcja online

          • W ramach realizowanego projektu eTwinning Pen Pal Adventure uczniowie klasy VII uczestniczyli w lekcji online wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Frydek-Mistek.

            Tematem spotkania były wakacyjne plany i marzenia. Uczniowie mieli okazję porozmawiać w języku angielskim o miejscach, które zamierzają odwiedzić, sposobach spędzania wolnego czasu oraz aktywnościach, które planują podczas wakacji. Młodzież chętnie dzieliła się swoimi pomysłami, zadawała pytania i porównywała swoje zainteresowania.

            Lekcja była doskonałą okazją do rozwijania kompetencji językowych, doskonalenia umiejętności komunikacyjnych oraz budowania międzynarodowych relacji. Bezpośredni kontakt z rówieśnikami z innego kraju pozwolił uczniom przekonać się, jak ważna jest znajomość języka angielskiego w codziennej komunikacji. 

        • Wycieczka do Sandomierza
          • Wycieczka do Sandomierza

          • 10 czerwca 2026 r. uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w wycieczce do malowniczego Sandomierza. W wyjeździe wzięło udział 37 uczniów wraz z opiekunami. Pogoda dopisała, dzięki czemu mogliśmy w pełni cieszyć się wszystkimi atrakcjami przygotowanymi na ten dzień.

            Po przyjeździe do Sandomierza spotkaliśmy się z lokalnym przewodnikiem, który podczas kilkugodzinnego spaceru przybliżył nam historię i najciekawsze zabytki miasta. Zwiedziliśmy rynek z zabytkowymi kamienicami oraz Bazylikę Katedralną. Duże wrażenie zrobił na uczestnikach widok z Bramy Opatowskiej, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę miasta.

            Niezapomnianym przeżyciem było także przejście Podziemną Trasą Turystyczną, prowadzącą przez dawne sandomierskie lochy i podziemne korytarze. Odwiedziliśmy również Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi, który zachwycił wszystkich swoim wyjątkowym klimatem.

            Na zakończenie wycieczki przenieśliśmy się do świata bohaterów popularnego serialu „Ojciec Mateusz”. W Muzeum – Świat Ojca Mateusza mogliśmy zobaczyć między innymi komisariat policji, kuchnię Natalii oraz figury woskowe głównych postaci serialu.

            Po zwiedzaniu był również czas na zakup pamiątek i wspólny posiłek. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do domu. Wycieczka była doskonałą okazją do poznania historii i kultury jednego z najpiękniejszych miast Polski, a także do integracji uczniów z różnych klas.

             

        • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego InstaLing Master
          • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego InstaLing Master

          • 9 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego InstaLing Master, skierowany do uczniów klas IV–VIII. Celem konkursu było popularyzowanie nauki języka angielskiego, motywowanie uczniów do systematycznej pracy oraz rozwijanie zainteresowań językowych.

            Uczestnicy zmierzyli się z testem sprawdzającym stopień opanowania słownictwa realizowanego w programie InstaLing w roku szkolnym 2025/2026. Konkurs wymagał nie tylko dobrej znajomości poznanych wyrazów, ale także ich bezbłędnego zapisu.

            W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas IV–VIII, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem, wiedzą oraz umiejętnościami językowymi. Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości, utrwalenia słownictwa oraz zdrowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i chęci podjęcia dodatkowego wyzwania. Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów konkursu, którzy uzyskali najwyższe wyniki i zdobyli tytuły najlepszych znawców słownictwa języka angielskiego.

            Laureaci:

            I miejsce: Emilia Syjud kl.VII

            II miejsce: Bogumiła Cepielik kl.VIII

            III miejsce: Martyna Wąchała kl.V

            Wyróżnieni:

            Kamil Wąchała kl.VII

            Zofia Wąchała kl.IV

            Przemysław Gorczowski kl.IV

            Maria Gorczowska kl.VI

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!

        • Kino sferyczne w naszej szkole
          • Kino sferyczne w naszej szkole

          • Nasi uczniowie mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w niezwykłych pokazach filmowych w kinie sferycznym. Była to wyjątkowa okazja do połączenia nauki z doskonałą zabawą i niezapomnianymi wrażeniami wizualnymi.

            Najmłodsi uczestnicy z klas 1–3 wzięli udział w seansie poświęconym światu podziemnemu. Uczniowie mogli odkrywać tajemnice ukryte pod powierzchnią ziemi, poznając fascynujące zjawiska i organizmy żyjące w podziemnych przestrzeniach. Klasy 4–8 wybrały tematykę kosmosu. Podczas projekcji uczniowie odbyli niezwykłą podróż po Układzie Słonecznym, poznając planety, gwiazdy oraz tajemnice wszechświata. 

            Pokazy w kinie sferycznym dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu emocji, nowych informacji oraz niezapomnianych przeżyć. To była niezwykle ciekawa i inspirująca lekcja w nowoczesnej formie!

        • 💙 Dzień w Piżamie za nami! 💙
          • 💙 Dzień w Piżamie za nami! 💙

          • Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom za udział w naszej akcji „Dzień w Piżamie”. Tego dnia pokazaliśmy, że potrafimy łączyć dobrą zabawę z pomaganiem i pamięcią o dzieciach, które Dzień Dziecka musiały spędzić w szpitalnych łóżkach.

            Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które wsparły naszą zbiórkę charytatywną dla Hani, która potrzebuje środków na rehabilitację i leczenie. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać fundusze, które będą realnym wsparciem w jej codziennej walce o sprawność.

            Dziękujemy za każde dobre słowo, każdy gest i każdą przekazaną złotówkę. Razem pokazaliśmy, że empatia, solidarność i chęć niesienia pomocy mają ogromną moc.

            Brawo dla całej społeczności szkolnej! 💙👏

        • Sukces naszej szkoły w konkursie „Finansowa przygoda z SKO”
          • Sukces naszej szkoły w konkursie „Finansowa przygoda z SKO”

          • Z ogromną radością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem zdobyła I miejsce w konkursie „Finansowa przygoda z SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej” w kategorii „Szkoła w akcji – nagrody w rękach najaktywniejszych”.

            Uroczyste podsumowanie programu SKO za rok szkolny 2025/2026 odbyło się 29 maja 2026 r. Konkurs miał na celu promowanie edukacji finansowej, rozwijanie nawyku oszczędzania oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw finansowych wśród dzieci i młodzieży.

            Komisja konkursowa doceniła naszą szkołę za aktywne propagowanie idei oszczędzania, realizację działań edukacyjnych, udział w akcjach promujących SKO oraz zaangażowanie całej społeczności szkolnej. W nagrodę szkoła otrzymała 3000 zł.

            Powody do dumy przyniosły również wyniki konkursu w kategorii „Lider oszczędzania”. Wśród wyróżnionych uczniów naszej szkoły znaleźli się:

            • Bartosz Franczyk
            • Emilia Rusnarczyk

            •Grzegorz Zasadni

            Uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za systematyczność i zaangażowanie w oszczędzanie.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz dziękujemy rodzicom, nauczycielom i opiekunowi SKO za wspieranie działań promujących edukację finansową. Osiągnięty sukces jest dowodem na to, że wspólna praca, wytrwałość i odpowiedzialność przynoszą wspaniałe efekty.

            Życzymy kolejnych sukcesów i dalszego rozwijania umiejętności, które z pewnością zaowocują w przyszłości!

        • XV Gminny Konkurs Gawędziarski „Gorczańskie Bajanie”
          • XV Gminny Konkurs Gawędziarski „Gorczańskie Bajanie”

          • 28 maja 2026 r. odbył się w naszej szkole XV Gminny Konkurs Gawędziarski – wyjątkowe wydarzenie, które pielęgnuje piękno naszej gwary. Tegoroczna, jubileuszowa edycja po raz kolejny pokazała, że mowa naszych przodków jest wciąż żywa i przekazywana kolejnym pokoleniom. Szczególnie cieszy fakt, że najliczniejszą grupę uczestników stanowiły dzieci – to najlepszy dowód na to, że nasza gwara ma się całkiem dobrze!

             

            Wyniki konkursu

             

            𝗞𝗮𝘁𝗲𝗴𝗼𝗿𝗶𝗮 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗰𝗶ę𝗰𝗮

            1. miejsce – Franciszek Masiarz

            2. miejsce – Martyna Wąchała

            2. miejsce – Julia Augustyniak

            3. miejsce – Michalina Polczyk

            3. miejsce – Aleksandra Franczyk

            3. miejsce – Marcelina Adamczyk

            Wyróżnienie – Amelia Gromala

            Wyróżnienie – Olga Marcisz

             

            𝗞𝗮𝘁𝗲𝗴𝗼𝗿𝗶𝗮 𝗺ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲ż𝗼𝘄𝗮

            1. miejsce – Martyna Kurzeja

            2. miejsce – Kornelia Adamczyk

            2. miejsce – Bogumiła Cepielik

            3. miejsce – Łucja Faron

            3. miejsce – Wiktoria Karabin

            Udział – Dawid Wilczyński

             

            𝗞𝗮𝘁𝗲𝗴𝗼𝗿𝗶𝗮 𝗱𝗼𝗿𝗼𝘀ł𝗮

            1. miejsce – Piotr Wąchała

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy za piękne prezentacje, zaangażowanie, za  piękne świadectwo umiłowania tradycji. Każdy występ był wyjątkowy, pokazał bogactwo oraz niepowtarzalny charakter naszej gwary.

            Dziękujemy komisji artystycznej za piękną pracę i serdeczną atmosferę.

            Artur Czesak, językoznawca itd.

            Monika Kurzeja

            Elzbieta Citak

            Irena Hyrc

            Dziękujemy uczestnikom, opiekunom, rodzicom oraz jury za stworzenie wyjątkowej atmosfery naszego gminnego święta gwary.

            Nagrody sfinansowano ze środków otrzymanych od

            Powiat Limanowski

            Gorczański Oddział Związku Podhalan im Ks prof Józefa Tischnera w Kamienicy

            Za wsparcie organizacyjne konkursu dziękujemy

            Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

            Centrum Edukacji i Tradycji GOKSiR w Kamienicy

            Patronat medialny

            Gorczańskie Wieści TV